Telefon: 606 299 894 (po-pt: 9-18; so: 9-14 ) 602 246 344  (po-pt: 9-17; so: 9-14) e-mail: info@motoperfekt.pl

Promocje
Kurtka tekstylna Modeka TOUREX czarny/neonowy 2017
Kurtka tekstylna Modeka TOUREX czarny/neonowy 2017
460,00 zł 414,00 zł
Kurtka tekstylna Modeka SIENNA LADY czarna 2017
Kurtka tekstylna Modeka SIENNA LADY czarna 2017
720,00 zł 648,00 zł
Original Buff Modeka Black 2017
Original Buff Modeka Black 2017
79,00 zł 71,10 zł
szt.
Preparat do prania Modeka HEY IMPRA-WASH 2017
Preparat do prania Modeka HEY IMPRA-WASH 2017
59,00 zł 53,10 zł
szt.
UFO KURTKA ENDURO KOLOR POMARAŃCZOWY GC04370F
UFO KURTKA ENDURO KOLOR POMARAŃCZOWY GC04370F
549,00 zł 520,00 zł
OZONE RAMONES BLACK KURTKA SKÓRZANA RAMONESKA
OZONE RAMONES BLACK KURTKA SKÓRZANA RAMONESKA
599,00 zł 559,00 zł
        

 

Produkt dnia
AIROH AVIATOR 2.1 KASKI OFF-ROAD KOLOR BLACK MATT XL
AIROH AVIATOR 2.1 KASKI OFF-ROAD KOLOR BLACK MATT XL
1 499,00 zł 1 250,00 zł
AIROH TERMINATOR 2.1 KASK OFF-ROAD SPLASH BLACK GLOSS M
AIROH TERMINATOR 2.1 KASK OFF-ROAD SPLASH BLACK GLOSS M
1 499,00 zł 1 099,00 zł
Producenci
Jak przygotować motocykl do sezonu?
Jak przygotować motocykl do sezonu?

Za oknem sypie jeszcze śnieg, w powietrzu czuć jeszcze mróz jednak chwila, na którą wszyscy czekają zbliżą się wielkimi krokami: początek nowego SEZONU. Po nieraz długim okresie garażowania swojego motocykla przyszedł czas by powoli pomyśleć o wstępnym przygotowaniu swojej maszyny do nowych wyzwań w nowym roku.

Po długich i pochmurnych, styczniowych dniach pierwsze większe słońce w lutym i temperatura niewiele powyżej zera sprawia, że wielu motocyklistów korzysta z pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Przed pierwszym wyjazdem z garażu zastanówmy się czy nasz sprzęt dobrze przetrzymał samotne zimowe wieczory. Upewnijmy się, że każdy element jest sprawny tak, żeby zadbać o bezpieczeństwo swojego motocykla a przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje i innych.

1. Czyszczenie motocykla

Motocykl stoi w garażu a świat dalej się kręci. Mimo założenia pokrowca po ostatniej jeździe przed zimą motocykl może być zakurzony bądź nawet, w niektórych przypadkach, brudny lub niedomyty. Do ogólnego czyszczenia motocykla możemy użyć preparatu MOTUL MC CARE ™ E2 MOTO WASH który pozostawia ochronną warstwę na lakierach, elementach metalowych i innych częściach motocykla.

2. Akumulator

Jeśli na czas zimy odłączyliśmy akumulator od motocykla teraz możemy go naładować i ponownie podpiąć. Wielu motocyklistów stosuje stałe utrzymywanie napięcia w akumulatorze przez podpięcie go do ładowarek - w tym przypadku świetnie spisuje się ŁADOWARKA DO AKUMULATORÓW MOTOCYKLOWYCH OXFORD OXIMISER 900 z cyfrowym wyświetlaczem informującym o aktualnym stanie akumulatora. Zabiegi te pozwolą nam bez większych problemów odpalić silnik.

3. Opony

Przed pierwszym wyjazdem dokładnie obejrzyjmy opony. Jeśli zauważycie ubytek ciśnienia - dopompujcie opony. Możemy użyć zwykłej pompki lub skorzystać z kompresora. Odpowiednie ciśnienie w oponach ma duży wpływ na prowadzenie się pojazdu i bezpieczeństwo jazdy. Jakiekolwiek mechaniczne uszkodzenia gumy, zbytnie starcie bieżnika to oznaka konieczności wymiany opony na nowy model. 

4. Kontrola stanu oleju oleju/wymiana

To powinien być nasz nawyk. Przed każdą jazdą powinniśmy sprawdzić aktualny stan oleju a już w przypadku pierwszej jazdy po zimie jest to obowiązkiem. Przy całkowitej wymianie oleju pamiętajmy również o wymianie filtra oleju.

5. Przeniesienie napędu/ łańcuch

Sprawdźmy naciąg łańcucha i ogólny jego stan. Łańcuch należy oczyścić ( przydatnym środkiem do czyszczenia łańcucha jest MOTUL CHAIN CLEAN C1 ) i ponownie nasmarować smarem przeznaczonym do łańcuchów motocyklowych. Ważną kwestią jest również sprawdzenie stanu zużycia zębatek.

6. Układ hamulcowy 

Zwróćmy szczególną uwagę na stan tarcz i klocków hamulcowych. Upewnijmy się, czy tarcza od zimowej wilgoci nie zaczęła łapać rdzy oraz czy klocki nie są całkowicie starte. Jeśli dawno tego nie robiliśmy możemy wymienić również płyn hamulcowy. 

7. Filtr powietrza

Nie zapomnijmy o konserwacji filtra powietrza. Papierowy wkład wymieniamy na nowy, filtr gąbkowy możemy wyczyścić i naoliwić (idealnym zestawem przeznaczonym do tego typu zabiegów jest K&N ZESTAW DO CZYSZCZENIA I NASĄCZANIA FILTRA POWIETRZA). 

8. Ostatnie szczegóły

Sprawdźmy również działanie świateł, kierunkowskazów czy klaksonu. Często zapominaną czynnością przez motocyklistów jest sprawdzenie stanu ważności dokumentów: badania technicznego, polisy OC a w niektórych przypadkach ważność prawa jazdy. Uchroni nas to od nieprzyjemnych, finansowych konsekwencji.

9. Paliwo

Po wykonaniu wszystkich czynności pozostaje nam uzupełnić bak do pełna i wyruszyć po nową przygodę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl