Darmowa dostawa od 450,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-06-25

Lżej latem - czyli letnia odzież motocyklowa

Każdemu motocykliście, lato i wakacyjny czas, kojarzy się z długimi podróżami, urokliwymi wycieczkami czy biwakowaniu w terenie. Jednak niejednokrotnie dłuższa jazda na motocyklu w pełnym słońcu, w kompletnym ubraniu motocyklowym sprawiała ogromny dyskomfort. Wszystko za sprawą odzieży niedostosowanej do jazdy podczas wysokich temperatur, gdzie w ciągłej jeździe po nagrzanym asfalcie ogromny skwar zawsze daje o sobie znać sprawiając, że nasza podróż to nieustanna walka z potem i brakiem wentylacji. Dlatego też przedstawiamy kompletny zestaw odzieży motocyklowej, który zapewni najlepszy poziom wentylacji przy zachowaniu maksymalnej ochrony.

Góra i dół czyli jaka kurtka, jakie spodnie?

 

Zapalony motocyklista, który w przeciągu całego sezonu spala nie jeden bak motocyklowy, dobrze wie, że upał w lecie wymaga innego typu odzieży niż całosezonowe zestawy motocyklowe z membranami przeciwdeszczowymi i podpinkami ocieplającymi. Dlatego też jeśli chcemy czuć powiem letniego wiatru w naszym komplecie musimy zaopatrzyć się w dodatkowy zestaw zapewniający maksymalną wentylację. Takie rozwiązanie zapewnia MODEKA w swoim tegorocznym hicie KHAO AIR. Jest to zestaw składający się z kurtki i spodni z wszytymi ogromnymi panelami MESH, które w sposób intensywny zapewniają przewiew na najwyższym poziomie. Model ten wyposażony jest również w wypinaną membranę przeciwdeszczową HUMAX, którą zawsze możemy mieć pod ręką chowając ją w kufrze bądź sakwach bocznych motocykla. Jeśli jeździmy w parze możemy nasza pasażerka zawsze może wybrać damską wersję KHAO AIR LADY i dopasować się do kierowcy.

Komplet męski kosztuje 1548 zł a wersja damska 1528 zł. Przy zakupie kompletu istnieje możliwość uzyskania rabatu. W celu jego uzyskania prosimy o kontakt z naszym sprzedawcą.

 

Dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują ochrony przed deszczem i chłodniejszym podmuchem wiatru polecamy linię UPSWING, która jest najlżejszą i najbardziej dopasowaną odzieżą motocyklową na rynku a dzięki swoim panelom MESH należy również do tych najlepiej wentylowanych. Cena kurtki i spodni jest identyczna i wynosi 499 zł za sztukę produktu.

Buty motocyklowe nie muszą być… straszne

 

Często otrzymujemy pytania od naszych klientów: „Czy aby na pewno potrzebuję butów? Przecież są one wielkie, niewygodne, można będzie się w nich ugotować.” Buty motocyklowe są równie ważna częścią naszego stroju motocyklowego co kask i tylko kompletny ubiór daje nam najlepszą ochronę. W wielu przypadkach nowe modele butów już w minimalnym stopniu różnią się od tych, które nosimy na co dzień, przez co są bardziej dopasowane, lżejsze i co najważniejsze – dobrze wentylowane. Dlatego też szukając butów na lato najlepiej wybierać te z perforowaną skórą bądź z wszytymi dodatkowymi wkładkami tekstylnymi, które zapewniają lepszą wentylację.

Takie rozwiązania proponuje min. ALPINESTARS. Model FASTER 3 w wersji RIDEKNIT to miejski model buta motocyklowego z miękkim wstawkami tekstylnymi, które zapewniają optymalną wentylację. Jego cena osyluję w graniach sugerowanej ceny detalicznej producenta i wynosi 679zł. W przypadku pełnych wentylowanych butów skórzanych idealną opcją są buty MODEKA BLACK RIDER, które występują w pełnym rozmiarze unisex od 37-47. Buty te należą do przystępnej półki cenowej i aktualnie ich cena to 449 zł

Dobry czucie dłoni – czyli dopasowana rękawica

 

Najmniejszym elementem ubioru i chyba najczęściej zmienianym i eksploatowanym są rękawice motocyklowe. Wykonane z grubych materiałów ograniczają czucie kierownicy, jeśli są zbyt cienkie nie zapewniają nam odpowiedniej ochrony. Rzeczą oczywistą jest fakt, że w największy upał szukamy jak najcieńszych produktów. Idealnym połączeniem wentylacji, bezpieczeństwa i znakomitego dopasowania do kształtu dłoni i jej anatomi jest model MODEKA SAHARA TRAVELLER, który od paru lat jest absolutnym hitem sprzedażowym, który zyskał swoich lojalnych i zadowolonych użytkowników a dzięki swojej niewielkiej cenie zyskuje coraz to nowszych. Aktualna cena to 219 zł.

Inwestycja w dodatkowy, letni, komplet odzieży motocyklowej może w pierwszej fazie zakupu (płacenia) wydaje się zbędnym kosztem czy abstrakcyjnym wydatkiem jednak w przypadku upalnego lata i częstych podróży staje się cudownym uzupełniłem naszej motocyklowej garderoby, który sprawia, że każda podróż to sama przyjemność, nawet w temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Polecane

pixel