Darmowa dostawa od 450,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-02-18

W TRASĘ Z GŁOWĄ

Kiedy nadchodzi czas że wszystkie okoliczne trasy już zaliczone, polecamy sporządzanie planu wycieczki. Motocyklowe wyprawy staną się ciekawe jeśli wcześniej zaczerpniemy trochę informacji o ukształtowaniu terenu w który się wybieramy. Lepiej planować krótsze trasy z większym nachyleniem, bardziej kręte, boczne uliczki z licznymi atrakcjami.

Każdy zaprawiony kierowca ma już za sobą setki zakrętów i wzniesień. Z doświadczenia może wywnioskować że niezmienna droga np po autostradzie nie jest tak atrakcyjna jak urozmaicony teren z zachwycającymi widokami.

Do aplikacji które można zakwalifikować do tych pomocnych motocyklistom można bez zastanowienia zaliczyć MAPS.ME czyli mapy online, nawigacja oraz przewodniki w jednym. Wielu podważyć może stwierdzenie, zawierzając swoje losy klasycznej mapie. Na rynku jest dostępnych wiele wersji, np ta od Michelina będzie pomocna w temacie atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Jeśli jednak zdecydujemy się na używanie telefonu komórkowego z aplikacją czy nawigacji, warto wyposażyć swój pojazd w montowany na kierownicę uchwyt z etui wodoszczelnym np. marki Ram Mount. Nawigacje firmy TOMTOM RIDER 450 PREMIUM PACK oraz RIDER 550 to modele z motocyklową wersją map i dożywotnią aktualizacją możliwość wgrywania indywidualnych tras.

Niezwykle istotnym podczas jazdy są przerwy w których nie tylko można się posilić, porozmawiać ale i odreagować. Aby podczas wyprawy nie trzeba było odwiedzać wszystkich przydrożnych sklepików, naprzeciw wychodzi szeroka gama do przewożenia bagażu, wszelakie orurowania pod bagażniki lub kufry.
Szeroką gamę bagażników oferuje motoperfekt.pl, w dopasowaniu odpowiedniego modelu pomogą wykwalifikowani doradcy. 


Mawia się przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego w każdą trasę warto zabrać akcesoria pomocne w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dla posiadaczy kufrów lub bagażników nie będzie problemem wrzucenie ochronnej przeciwdeszczowej odzieży. Produktem wartym uwagi jest kompaktowych rozmiarów kurtka w zestawie ze spodniami oraz nakładkami na ręce. Nieprzemakalany materiał i neonowo odblaskowy kolor kurtki z kapturem to kolejne zalety tego zestawu.

Kiedy trasa już zaplanowana i ekwipunek skompletowany, pomyśleć warto o dodatkach typu kamerka akcji. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób które lubią wracać wspomnieniami do niezapomnianych chwil na motocyklu i nie tylko.
Polecany przez nas model Midland H9 posiada funkcję Slow Motion, funkcję Time-Lapse Time, funkcję samowyzwalacza i funkcję obracania o 180 stopni.

Polecane w artykule produkty obecnie są dostępne w promocji sklepu internetowego oraz w siedzibie firmy w Nowym Sączu. Jeśli posiadają Państwo wątpliwości lub pytania zapraszamy do kontaktu.

pixel